Nasza aktywność

Millions of Bubbles, czyli Forum Miłośników Win Musujących 25.10.2019 Lublin
W piątek 25.10.2019 r. w Hotelu Alter w Lublinie spotkali się restauratorzy, hotelarze oraz miłośnicy dobrego wina na jedynej w swoim rodzaju okazji, żeby poznać się z winami musującymi z całego świata. Głównym założeniem wydarzenia była prezentacja topowych indeksów z portfolio importerów oraz popularyzacja kultury serwowania i spożywania jakościowych win musujących. My, jako Manufaktura Wina i Willa Win prezentowaliśmy wina z winnic: Cederberg RPA, Frey Sohler Francja Alzacja, Parato Hiszpania CAVA, Contarini Włochy Valdobbiadene i Palacio de Bornos Hiszpania Rueda.
Wyjazd do winnicy Otazu i Ijalba w październiku 2019 r.
W dniach 8-11 października 2019 odwiedziliśmy z naszymi gośćmi 2 hiszpańskie winnice: Otazu w regionie Nawarra oraz Ijalba w regionie Rioja. W winnicy Otazu mieliśmy przyjemność nocować na terenie samej winnicy, co dodawało niewątpliwego uroku pobytowi. Zwiedzanie zabudowań winiarni, słynnej na całą Hiszpanię piwnicy - katedry gdzie leżakuje wino w beczkach dębowych przy dźwiękach muzyki organowej oraz muzeum zawierającego stare roczniki win winnicy Otazu, a na koniec degustacja win w towarzystwie jednego z najlepszych hiszpańskich winemakerów : Jose Luis Ruiz pozostawiła całą grupę w podniosłej atmosferze szacunku do historii, sztuki oraz jakości win jednej z najlepszych winnic w Hiszpanii. Natomiast, winnica Ijalba, którą odwiedziliśmy w regionie Rioja, to przede wszystkim ekologiczne wina o młodzieżowym stylu. Ciekawostką w tej winnicy są wina jedno-szczepowe z endemicznych szczepów uprawianych historycznie w regionie Rioja np: Maturana Blanca, Maturana Tinta, Tempranillo Blanco, Graciano. Gościom szczególnie smakowały wina czerwone, które są wizytówką regionu: taniczne, krągłe a jednocześnie bardzo owocowe. Było fantastycznie!!! :)
Degustacja win w winnicy Otazu
00:00:46
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.